Drobečková navigace

Úvod > Mateřská škola

Mateřská škola

Adresa:

9. května 233
Želetava, 675 26

Ředitel:

Mgr. Bohumil Dohnal

Učitelka pověřená vedením:

Kateřina Drmotová

Telefonní číslo:

+420 568 455 343

Naše mateřská škola je dvoutřídní s celodenním provozem a sídlí v jednopodlažní budově. Kolem budovy školy se nachází rozlehlá zahrada vybavena herními prvky, přírodními koutky a pískovištěm. V zimních měsících je využívaná dětmi i k zimním radovánkám.

Obě třídy jsou vybaveny dětským nábytkem a splňují hygienické a estetické podmínky. Materiální vybavení je na dobré úrovni s řadou hraček, her, didaktických, učebních a sportovních pomůcek, které umožňují plně uspokojovat individuální potřeby dětí s ohledem na jejich věk, zájmy a nadání.

Děti jsou rozděleny do tříd podle věku. Kontakt s dětmi jiné věkové skupiny je umožněn při ranním scházení, pobytu venku a odpoledních činnostech.


V2.jpgB3.jpg

Třída Včeliček

    • 28 zapsaných dětí (5-7 letých)
    • učitelka: Kateřina Drmotová, Radka Obůrková, Dis.

úvodní včeličky.jpg

Třída Berušek

  • 26 zapsaných dětí (3-5 letých)
  • učitelka: Bc. Simona Brejchová, Miluše Pospíšilová
  • asistent pedagoga - Magda Danielová

Berusky1.jpg

Naším cílem jsou veselé a kamarádské děti, které se radují, hrají si, mají zájem o dění v mateřské škole a těší se do ní.
Věříme, že čas prožitý v naší školce bude pro všechny děti příjemnou zkušeností a důležitým vkladem do života i vzdělání.

O další provoz se starají:

  • školnice - Jitka Vrbková
  • vedoucí jídelny - Marie Roupcová
  • kuchařka - Kateřina Fousová

Spolupráce s rodiči

Mateřská škola je rodičům dětí vždy otevřená. Spolupráce zde probíhá na základě partnerství, důvěry, porozumění a respektu. Rodiče mají možnost podílet se na chodu mateřské školy, účastnit se a pomáhat s organizací akcí dle svého zájmu. Mají právo být pravdivě informováni o prospívání svého dítěte a zachování diskrétnosti ve vnitřních záležitostech rodiny. Mateřská škola pomáhá rodičům v péči o dítě a plní funkci odborného poradce v oblasti výchovy a vzdělávání.